Kamil SNOOPY-kliknij!

Odgłosy Pacyfiku
Słuchasz dźwięku Pacyfiku z miejsca tragedii Kamila SNOOPY  Szybińskiego.
Language - Język:
Wersja Angielska
Wersja Polska
Stowarzyszenie RPP
Stowarzyszenie Razem Ponad Podziałami im. Kamila SNOOPY Szybińskiego
Radio SNOOPY
Radio SNOOPY
Radio SNOOPY
Czasowo wstrzymaliśmy emisję RADIA SNOOPY na www.radiosnoopy.info Uruchomiliśmy wspólnie z Fundacją Dzieci-Dzieciom emisję TV, na itv77.eu oraz dziecidzieciom.pl.
Poszukujemy osób z całego świata do współpracy w realizacji programu naszego radia i tv.
Zapraszamy.

Sprawa Kamila
Centrum Wagabundy
Media Polonijne NEW
Media Polonijne NEW
Portale Turystyczne PL
Wykaz Krajów
Nasza lista 314 krajów
wg TCC 2001.

Zobacz>>
Radio & Video

Radio

Video
Subskrypcja
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach wpisz swój adres e-mail.
Nowe Zdjęcia:

Kliknij !
30.04 - I znowu Hawaje

Kliknij !
25.04 - Lany poniedziałek

09.03 - Paterson
Ciekawy Temat
Podróż po USA

Kliknij !
Uff! Nareszcie na miejscu! Po 12 godzinach lotu z Paryża w końcu wylądowaliśmy w San Francisco...
Dalej >>
Nowe Kraje:
Statystyka Strony!
Wyświetl newsy z roku:   2006 2005 2004 2003 Start24.pl - katalog startowy

Dwa bieguny Ziemi 31- grudnia- 2004

I tak mamy dziś ostatni dzień czwartego roku 21 wieku. Odwiedziliśmy razem już wiele ciekawych miejsc na świecie. Niestety nie zdążyliśmy z uzupełnieniem naszej bazy informacji o krajach - dział Kraje i kontynenty.

Myślimy, że 314 krajów będzie już omówione do końca lutego 2005. Na Ziemi są takie słabo znane miejsca, a jednocześnie budzące zainteresowanie. Są to oba bieguny naszej planety. Dziś kończąc ten rok chcemy zaproponować odwiedzenie stron mówiących o tych dalekich zakątkach Ziemi.

Szczególnie, że zarówno w okolicach bieguna północnego i południowego są polskie stacje badawcze. A może pracującym tam Polakom uda Wam się przekazać życzenia.

Ja ze strony redakcji Dookoła Świata, życzę Wam zdrowia, szczęścia i pomyślności w tym nadchodzącym już, za kilka lub kilkanaście godzin, Nowym 2005 Roku. A wszystko, zależy od długości geograficznej na jakiej się znajdujemy.

Odwiedźmy więc ciekawe strony o biegunach naszej planety, a Was zapraszam do nadsyłania własnych publikacji do publikacji na DŚ.

http://astro.uchicago.edu/cara/vtour/pole/
http://www.cmdl.noaa.gov/obop/spo/livecamera.html
http://205.174.118.254/nspt/home.htm
http://ocean.wsm.gdynia.pl/stac_011.htm
http://ocean.wsm.gdynia.pl/kat_arc1.htm
http://ww.uni.torun.pl/~geopolar/Klub/stacje.html
http://www.north-pole-expeditions.com/
http://www.arctic.noaa.gov/gallery_np.html

Z pozdrowieniami

--KrisS. (www.kamil.info)

Razem Ponad Podziałami 28- grudnia- 2004

Kliknij ! Drodzy Przyjaciele.

Chcieliśmy poinformować, że nasza strona będzie wspierać działania Stowarzyszenia Razem Ponad Podziałami im. Kamila SNOOPY Szybińskiego. Oprócz działań lokalnych, Stowarzyszenie podjęło ambitny zamiar stworzenia interaktywnego ogólnoświatowego radia internetowego dla młodych. Radio SNOOPY ma być "spinaczem" Polaków przygotowujących się do studiów, a także już studiujących w kraju i za granicą.

Ma stanowić platformę wymiany poglądów , a także poszerzania grona znajomych i przyjaciół. Komunikacja za pośrednictwem naszego radia internetowego umożliwi uczestnikom wejście do prawdziwej elity intelektualnej Polski, Kontakty osobiste przyczynią się do rozwinięcia umiejętności dzielenia się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami. Zaczynamy wszystko od początku i dlatego potrzebujemy zapaleńców zarówno od pomysłów jak i do ich realizacji. Naczelną zasadą programową będzie to, że program inicjują młodzi dla młodych. Wpływ centralnego studia będzie ograniczony do minimum. Naszymi korespondentami i rozmówcami będzie mógł być każdy, niezależnie od położenia geograficznego jego miejsca pobytu. Potrzebujemy osób wszelkich specjalności od twórców programów jak i odtwórców, a także zapaleńców od realizacji technicznie niemożliwych rzeczy. Mogą oni mieszkać w dowolnym miejscu Naszej Ziemi, a będą mogli dzięki technice pracować w swoim domu. Program będzie taki, jaki go stworzymy.
Jeżeli Was albo ktoś z waszych Przyjaciół może nas wspomóc, będziemy wdzięczni. Nasze konto kliknij.
Zapraszamy na stronę internetową Stowarzyszenia www.razemponadpodzialami.pl.
Zainteresowanym, a także zainteresowanym Waszym Przyjaciołom prześlemy szczegóły. Napiszcie do Nas co sadzicie o tym pomyśle wnosząc swoje uwagi i pomysły.
Nasz adres radiosnoopy@expatpol.com
Ruszamy z programem, 30 marca 2005 roku o godz 21.00/ waw time/
Za zepół Radio SNOOPY
Krzysztof Edward Szybiński

W naszej galerii wybrane nasze zdjęcia roku 2004.

Polecamy też strony, które będziemy wspierać

Kliknij na zdjęcie!

www.razemponadpodzialami.pl
www.radiosnoopy.pl
www.kamil.info

Z poważaniem

--KrisS. (www.kamil.info)

Ponownie w Betlejem 24- grudnia- 2004

Kliknij ! Palestyna kraina na Bliskim Wschodzie nad Morzem Śródziemnym, częściowo położona w Izraelu, częściowo w Jordanii. Jest terenem walki wyzwoleńczej Palestyńczyków. To tu według przekazów w miejscowości Betlejem przyszedł na świat Jezus Chrystus.

I stało się w owe dni, że wyszedł dekret cesarza Augusta aby spisano cały świat. Pierwszy ten spis odbył się, gdy Kwiryniusz był namiestnikiem Syrii. Szli więc wszyscy do spisu, każdy do swego miasta. Poszedł też i Józef z Galilei, z miasta Nazaretu, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, dlatego że był z domu i rodu Dawida, aby był spisany wraz z Marią, poślubioną sobie małżonką ,która była brzemienna.
Łuk.1,27

I gdy tam byli, nadszedł czas, aby porodziła. I porodziła syna swego pierworodnego i owinęła go w pieluszki i położyla go w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.
Mat.1,25

Po zacytowaniu słów Ewangelii zapraszamy do galerii. Przedstawiamy zdjęcia z Betlejem, za f-mą Plurigraf

Polecam też ciekawe strony WWW.

Kliknij na zdjęcie!

http://www.livius.org/he-hg/herodians/herod_the_great01.html
http://www.newadvent.org/cathen/07289c.htm
http://biblia.com/jesusbible/micah3.htm
http://www.bethlehem.org/
http://www.palestine-net.com/

Z życzeniami zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych wśród najbliższych

--KrisS. (www.kamil.info)

Jak to na Alasce 22- grudnia- 2004

Kliknij ! Pobyt z moim nieżyjącym już Synem Kamilem na Antarktydzie, głęboko wrył mi się w pamięć. Ale również fantastyczny był mój pobyt z nim na Alasce.

Odwiedziliśmy między innymi najbardziej wysunięte miasteczko na północ w tej części świata, osadę Eskimosów Barrow. Lataliśmy maleńkim samolocikiem na najwyższym szczytem Ameryki Północnej Mc Kinley. Śledziliśmy wieloryby w cieśninie koło Anchorage. Szkoda, że tu już się nie wróci.

Dlatego z ogromna przyjemnością zapraszam do naszej galerii, aby popatrzeć tam na nasze zdjęcia z tej wyprawy. Polecam też ciekawe strony WWW.

Kliknij na zdjęcie!

http://www.kingeider.net/king5.html
http://www.airnav.com/airport/INR
http://www.terragalleria.com/mountain/info/ice/mk3.html
http://www.terragalleria.com/parks/np-image.dena1564.html

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Antarktyda i my 14- grudnia- 2004

Kliknij ! Będąc na wyprawie w Rio Grande, oczami wyobraźni widzieliśmy się już na Antarktydzie. Nie jest to jednak takie łatwe. Pierwszą barierą są roczne limity liczby osób odwiedzających ten kontynent. Samodzielne wyprawy są zarezerwowane dla uznanych podróżników i osób im towarzyszących.

Jedyną więc szansą są zorganizowane wyprawy statkami. I tu napotykamy na drugą barierę. Barierę kosztu zakwaterowania. Koszt 10 dniowego rejsu koło Przylądka Horn i poprzez Cieśninę Draka do bliskiej Antarktydy, wynosi około 3500 USD. Jest jednak pewna możliwość, nawet znacznej obniżki tej kwoty. Należy zakwaterować się w miejscowości Ushuaja / Argentyna / i czekać na możliwość skorzystania z "last minute". I tak właśnie zrobiliśmy w roku 1999, wykorzystując informację, że są wolne miejsca na rosyjskim statku. W ten też sposób ruszyliśmy na wyprawę na nasz 7 kontynent.

W galerii przedstawiamy zdjęcia autorstwa Kamila "SNOOPY" i moje. Zapraszamy też na ciekawe strony WWW.

Kliknij na zdjęcie!

http://www.coolantarctica.com/
http://astro.uchicago.edu/cara/vtour/
http://www.antarctica.org/Hp_Uk/
http://www.aad.gov.au/
http://www.antarcticanz.govt.nz/

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Ziemia Ognista 3- grudnia- 2004

Kliknij ! Wspaniała sprawa to podróż z dwoma synami do Rio Grande małego miasteczka położonego na Terra du Fuero. To taki przystanek Alaska tylko ze na południu Argentyny. Zamieszczam kilka zdań o tej wyprawie wraz z galeria zdjęć.

Wróciliśmy z Montewideo do Buenos Aires, późno w nocy. Z samego rana jedziemy na lotnisko krajowe i oczekujemy na możliwość odlotu do Rio Grande. Bilety są ale bez rezerwacji i dlatego oczekiwaniu towarzyszy niewielkie podniesienie ciśnienia krwi. No udało się, przeurocza naziemna stewardesa zaprasza nas po "boardingi".

Za kilka godzin Ziemia Ognista stanie dla nas otworem. Spokojny lot nad obszarami pokrytymi śniegiem. Przeciez to jednak lipiec i inna półkula. Oczywiscie nie mogło się obyć bez wizyty Kamila w kabinie pilotów. Tak byly takie czasy, że było to mozliwe.

Postaram się wkrótce opisać wspomnienia z tej niesamowitej wyprawy.

Zapraszam też na ciekawe strony.

Kliknij na zdjęcie!

http://www.tierradelfuego.org.ar/
http://www.tierradelfuego.org.ar/webcam/
http://gosouthamerica.about.com/cs/southamerica/a/TierradelFuego.htm

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Gdzieś w USA 29- listopad- 2004

Kliknij ! Są takie miasteczka w każdym kraju, że mimo że leżą na uboczu, są znane z wielkich dokonań w ich okolicy. Takim miasteczkiem jest Lone Pine w Kaliforni. W jego okolicach są plenery w których nakręcono większość filmów o Dzikim Zachodzie.

Teraz pozostał coroczny festiwal filmowy. Czuje się tu, jakby odgłosy pędzących indiańskich wojowników i turkot wozów osadników.

Dziś w galerii seria zdjęć z tej okolicy.

Zapraszam też na ciekawe strony.

Kliknij na zdjęcie!

http://www.thesierraweb.com/lonepine/
http://www.lonepinefilmfestival.org/index.asp
http://totalescape.com/destin/all_towns/lonepine.html
http://www.reserveusa.com/jsp/commonpage.jsp?goto=/nrrs/ca/lonp/newindex.html

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Hawajskie Wyspy 27- listopad- 2004

Kliknij ! Wprawdzie piękna polska zima , ale jest trochę tęsknoty za prażącym słońcem. Dlatego postanowiłem powtórzyć temat rodem z Pacyfiku , gdzie słonce praży całorocznie.

Wyspy hawajskie bo to zdjęcia z tego regionu , dziś w naszej galerii, są tłumnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Jednak i dla podróżników coś się znajdzie interesującego. Trzeba po prostu szukać miejsc, gdzie jest trudno dotrzeć regularnymi połączeniami i które nie są w centrum zainteresowania biur podróży.

Miło mi będzie Was poinformować, że od 1 stycznia 2005 naszą bazę krajów, do tej pory jest ich ponad 200, uzupełnimy do 314. Skąd tyle krajów na naszej Ziemi. Przeczytajcie w dziale O NAS.

Zapraszam do galerii na migawki z wysp hawajskich, oraz na ciekawe strony internetowe.

Kliknij na zdjęcie!

http://www.minelinks.com/meteo/hawai.html
http://www.janeresture.com/oceania_girls/
http://en.wikipedia.org/wiki/Hawaii
http://bestofhawaii.com/map_bigi.htm

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Hawaje - Centrum Kultury 24- listopad- 2004

Kliknij ! W roku 2003 odwiedziłem Hawaje, podążając śladami wędrówki mojego Syna Kamila "Snoopy". Dzięki uprzejmości Pani Bożeny Jarnot - Honorowego Konsula RP i Wojtka Marnot, mogłem towarzyszyć grupom turystów przemierzających szlaki po hawajskich wyspach.

Dziś zamieszczam zdjęcia z Centrum Kultury. Było na co popatrzyć, jednak nie było w tym 100% autentyczności. No, ale jak wiele osób ma czas samodzielnie przemierzać wysepki Polinezji. Tu można zobaczyć taki polinezyjski "mix".

Zapraszam na strony związane z tym tematem.

Kliknij na zdjęcie!

http://www.globalgeografia.com/index_eng.htm
http://www.samoa.co.uk/
http://user.cs.tu-berlin.de/~minibbjd/tonga/
http://www.travel-images.com/fiji.html

Chcemy wrócić do tradycji mikro filmików - kliknij.

Zapraszam serdecznie do nadsyłania własnych materiałów, które opublikujemy.

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Zima w Warszawie 19- listopad- 2004

Kliknij ! Dla jednych za wczesnie, dla innych za pozno.

Wreszcie zima przyszla do Polski. W calym kraju po potężnych wichurach , opady śniegu. Widomy to znak zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Dzis dzieki Albertowi z Warszawy publikujemy jeszcze ciepłe zdjęcia z ulic Warszawy.

Polecamy tez ciekawe strony związane ze stolicą.

Kliknij na zdjęcie!

http://americanairlines.wcities.com/en/cat/176/112/
http://www.virtualtourist.com/m/2fc79/727f0/
http://www.explore-warsaw.com/341/Weather.html

Zapraszamy do nadesłania zimowych zdjęć z Waszej okolicy. Jak to zrobić w dziale O NAS.

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

To też Polska 17- listopad- 2004

Kliknij ! Jeżdząc dużo po Polsce obserwuję folklor naszej wsi, który w niektórych miejscach zachował się bez większych zmian, już ponad kilkadziesiąt lat.

To może dobrze mieć możliwość widzieć kontrasty w naszym kraju. Pozwala to na własną opinię o następujących zmianach.

Dziś kilka zdjęc z takiego wypadu, do niestety zaniedbanej wsi polskiej.

Polecam tez kilka stron internetowych związanych z polską wsią.

Kliknij na zdjęcie!

http://www.new-agri.co.uk/01-6/develop/dev03.html
http://www.arhoolie.com/titles/7031.shtml
http://www.polartcenter.com/cgi-bin/shop.pl/page=food.htm

Zapraszam do nadsyłania własnych reportaży również z Polski.

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Warszawa - Święto Niepodległości 11- listopad- 2004

Kliknij ! Rocznica odzyskania niepodległości Polski, już 86, to ważne święto narodowe.

Jest one nieodłącznie związane z Naczelnikiem Państwa Józefem Piłsudskim.

Wybrałem się dziś na spacer w okolice Placu Zamkowego. Tu też odwiedziłem Kościół Świętej Anny oraz obserwowałem przygotowania do Maratonu Niepodległości. Niestety mieszkańcy tego rejonu są , albo ubodzy i nie stać ich na narodową flagę, albo po prostu nie czują powagi tego święta.

Nasze wywieszone narodowe flagi występowały w znikomej ilości. Dziś w naszej galerii moje zdjęcia z tego spaceru. Polecam też ciekawe strony o Józefie Piłsudskim w języku angielskim.

Kliknij na zdjęcie!

http://www.staypoland.com/realestate/poland/history_p.htm
http://www.fortunecity.com/silverstone/studebaker/15/shorthist.html

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Na Dachu Świata 10- listopad- 2004

Kliknij ! Ten tajemniczy kraj broni się przed turystami na wszystkie sposoby. Trudno do niego dotrzeć, a nawet gdy pokona się wszystkie trudności formalne i geograficzne, na turystę czekają bardzo surowe warunki klimatyczne. Wprawdzie na przybysza czeka na lotnisku w Lhasie gorące tradycyjne powitanie przez miejscowy zespół folklorystyczny, ale tym silniej kontrastuje ono z ostrym powietrzem, brakiem tchu i widokiem ostrych szczytów Himalajów, dziwnie tu niskich i nieomal na wyciągnięcie ręki.

Znajomi Chińczycy poradzili mi, bym (wybierając się do Tybetu wiosną) zabrała zimowe i letnie ubrania. Trudno było mi zrozumieć ich intencje, kiedy dźwigałam bagaż cięższy o zimową kurtkę i gruby sweter przez najgorętszy region Chin, z którego tu przybyłam. Zrozumiałam, szczękając zębami we wspomnianym swetrze i kurtce na przełęczy na wysokości 5500 m n.p.m., gdzie śnieg należy do stałych elementów krajobrazu.

Znajomi radzili także, abym w Tybecie poruszała się powoli i nie wykonywała żadnych zbędnych ruchów. Radzili wręcz przespać pierwszy dzień pobytu w Lhasie, aby przyzwyczaić organizm do zmniejszonej ilości tlenu. Ale jak tu spać, kiedy dookoła tyle do obejrzenia! Wprawdzie głowa boli straszliwie, kręci się w niej jak po potężnej karuzeli i nogi są jak z waty, ale barwne widoki i niepowtarzalna atmosfera Tybetu rekompensują złe samopoczucie.

Dorota Inkielman

Dziękujemy Dorocie za urokliwy tekst, oraz nadesłane zdjęcia, które przedstawiamy w naszej galerii. Zapraszamy do tez do obejrzenia ciekawych stron o Tybecie.

Kliknij na zdjęcie!

http://omni.cc.purdue.edu/~wtv/tibet/Welcome.html
http://www.tibet-tour.com/
http://www.tibetinfo.net/
http://www.vot.org/

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Coś z Polski 7- listopad- 2004

Z Hollywood do Polski jest około 10 000 km. W poprzednim news było kilka ciekawostek właśnie stamtąd. Ale i u Nas też jest czym się pochwalić, dlatego dziś przedstawiam kilka zdjęć głównie z Warszawy, obrazujących naszą aktualną rzeczywistość.

Miło mi będzie opublikować nadesłane przez Was zdjęcia właśnie z Polski. Jeszcze raz zapraszam do współpracy.

Polecam ciekawe strony o Warszawie. A wyjaśnienie dlaczego są one po angielsku, zostało przedstawione w poprzednim news.

http://www.warsawvoice.pl/
http://www.wbj.pl/

Z pozdrowieniami

--KrisS. (www.kamil.info)

Jasna Góra 4- listopad- 2004

Kliknij ! W przepiękną niedziele wybrałem się odwiedzić Jasnogórskie Sanktuarium. Nie ma chyba innego miejsca na świecie gdzie chrześcijanie tak masowo pielgrzymują Oprócz aspektu religijnego Jasna Góra to wyjątkowy obiekt architektoniczny. Warto go odwiedzać.

Dziś w naszej galerii prezentuje moje zdjęcia z tych odwiedzin. Dodatkowo załączam adresy ciekawych stron dotyczących Jasnej Góry w Częstochowie. Dlaczego są one przeważnie w języku angielskim. Przyjęliśmy zasadę ze strony w języku polskim każdy może znaleźć samodzielnie.

Kliknij na zdjęcie!

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Hollywood - wspaniałość, czy miraż? 8- października- 2004

Hollywood to dla jednych możliwość zrealizowania swoich marzeń. Dla innych królestwo fikcji i wirtualny świat.

Galeria

Dziś w galerii zdjęcia ze spaceru ulicami jednego z najbardziej znanych miejsc na świecie. To tu wręczane są nagrody OSKARY i to tu znajdujemy na chodnikach gwiazdy gwiazd oraz odciśnięte ich ręce a nawet stopy.

Warto tu przyjechać głównie po to, aby skonfrontować rzeczywistość ze swoimi wyobrażeniami. Oprócz krótkiej galerii polecam inne strony www o Hollywood.

http://www.seeing-stars.com/index.shtml
http://www.universalstudios.com/index.php
http://www.hollywood.com/
http://www.hollywoodjesus.com/

Z pozdrowieniami

--KrisS. (www.kamil.info)

Inspiration Point i Kamil "Snoopy" 17- września- 2004

Przyjaciele.

Pozwalam sobie przedstawić kilka słów refleksji o tragicznie zmarłym współzałożycielu naszej strony dookolaswiata.

To było dwa lata temu, Kamil "Snoopy" Szybinski studiowal w Marymount College w Rancho Palos Verdes. Po nocnych rozmowach, kiedy Kamil ustalil z ojcem szczegóły jego przyjazdu w zbliżający się weekend, Snoopy znika nad ranem z akademika. Jak sie póżniej okazało nie znaleziono osoby, ktora przewiozla go w okolice Inspiration Point.

Tam też okolo godz 10.30 AM zwabiony hałasem ladującego helikoptera, przygodny spacerowicz znajduje Kamila. Helikopter odlecial. Niestety Kamil już nie oddycha. Cała pózniejsza dzialalność dochodzeniowo śledcza władz to jeden wielki cyrk jak u Kafki. Do dzis brak jakichkolwiek wiarygodnych rezultatów. Rodzice nadal usilują dojść prawdy o okolicznościach tej tragedii.

Kamil oprócz swoich osiągnięć w nauce, sporcie i podróżach był wrażliwym 19 - letnim Człowiekiem gotowym nieść pomoc potrzebującym i właśnie to było najważniejsze. I głównie za to kochaliśmy go, kochamy i kochać będziemy do naszych ostatnich dni.

Może jego powiedzenie Razem Ponad Podziałami, będzie hasłem do wspólnego działania jego kolegów i innych młodych Polaków. Wierzymy, że znajdzie się wielu młodych ludzi co pójdą drogą realizacji jego osiągnięć.

Rodzice i Brat, Wesoła, 17 września 2004

Rodzice serdecznie dziękują wszystkim tym , którzy pomagali i nadal pomagają w ich dążeniu do wyjaśnienia prawdy. Msza swieta w kosciele w Marysinie Wawerskim, dzis o 18.30 zas w Los Angeles 19 wrzesnia o godz 12.00. Prosimy o modlitwe.

Historia Kamila "Snoopy"

--KrisS. (www.kamil.info)

Wyprawa Piotra i Pawła dookoła świata 15- sierpnia- 2004

Z ogromną przyjemnością prezentuję list nadesłany od podróżników, po skończeniu wyprawy dookoła świata.

Piotr i Paweł z mapą.

Witamy wszystkich,

Wyprawę rozpoczelismy 2 listopada ubiegłego roku. Po ponad 5 miesiacach dotarlismy ladem do Singapuru odwiedzajac po drodze takie kraje jak: Rosje (kolej Transsyberyjska), Mongolię, Chiny, Wietnam, Kambodżę, Tajlandię, Malezję. Pokonujac ocean samolotem wyladowalismy w San Francisco. Kolejne dziesiec tygodni poswiecamy na dojechanie ladem do Panamy, przez Meksyk, Gwatemalę, Beliz, Honduras i Nikaraguę, Kostaryke.

Do Polski wrocilismy 14 czerwca 2004 roku odwiedzajac po drodze Madryt i Berlin. Nasz wyprawa trwal 224 dni. Podróż ta byla spełnieniem naszego marzenie o okrążeniu świata. Nie był to jednak typowy wakcyjny wyjazd, gdzie wszystko jest z gory zaplanowane.

My prawie kazdego ranka nie znaliśmy miejsca w którym bedziemy zasypiać wieczorem. Wszystko łącznie z wizami było organizowane z dnia na dzień i to bylo w tym wszystkim najwspanialsze.

Piotr i Paweł wraz z rodziną i znajomymi. Mimo, ze nie mielismy zadnego sponsora to udalo sie nam okrazyc świat za własne środki. Przez ponad rok odkładaliśmy pieniądze na nasze marzenie pracując w Londynie. Jedyna pomoc w postaci lekarstw dostalismy od naszej przyjaciółki z apteki "U Neli" w Bolesławcu. Całkowity koszt naszego wyjazdu to 6000 USD. Suma wygląda może groźnie ale da sie ja odłożyć pracując za granicą (oczywiscie) :)

By zredukować koszty kozystaliśmy z namiotow, tanich hoteli, najtańszych pociągów i autobusów oraz podróżowania autostopem.

Teraz oczywiscie jestesmy kompletnie spłukani z kasy, ale to co przeżylismy jest bezcenne. Zachęcamy wszystkich chcących podróżować, by wytrwali przy swoim marzeniu i skrzętnie dążyli do jego realizacji.

Zapraszam rowniez do obejrzenia naszej witryny:
http://www.wyprawa.boleslawiec.org
Znajdziecie tam dziennik z naszej podrozy i inne informacje.

Pozdrawiamy i do zobaczenia, gdzies na dalekim szlaku!!!

Życzę im spełnienia kolejnych planów podróżniczych.

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Polska ściana wschodnia 23- lipca- 2004

Kliknij ! Przyjaciele,

Dłuższa przerwa w zamieszczaniu news spowodowana była koniecznością mojego skupienia się na sprawach zawodowych. Niestety nie otrzymałem, też zdanych materiałów z zewnątrz. Będąc w podróży wykonałem trochę zdjęć z Podlasia.

Dzisiejsza galeria dotyczy wiec polskiej ściany wschodniej.

Zajrzyjcie też na ciekawe strony o tej okolicy:

Zapraszam do nadsyłania waszych serwisów z wakacji.

Bądźcie z nami, bo od września zapowiadam wiele nowości.

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Wiosenne Mazury 25- czerwca- 2004

Kliknij ! Tak się złożyło że służbowe poruszałem się troche po Mazurach.

O tej porze roku jest tu naprawdę cudownie. Noclegi w gospodarstwach od 15 złotych od osoby. Odnalazłem tu "Bocianią wieś", gdzie na każdym budynku jest co najmniej 3 gniazda bocianie. Ale o tym w następnym news.

W załączonej galerii zamieszczam zdjęcia z okolic jeziora Czarna Hańcza. Zwracam się z prośbą o nadsyłanie materiałów z okolicy, gdzie mieszkacie i które zachęcą innych by odwiedzić te okolice.Jak to zrobić w dziale O NAS.

Zapraszam do galerii.

Polecam też strony www również w języku angielskim, w celu doskonalenia tego języka.

Zapraszam do Galerii.

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Caracas Wenezuela 28- maj- 2004

Kliknij ! W albumach odnalazłem kilka zdjęć z Naszej wspolnej wyprawy do Caracas.

Utkwil mi w pamieci nasz start w chwili kiedy rozpoczęła się glosna strzelanina na lotnisku.

Kamil pytal, "Tata czy kule nas przypadkiem nie dogonia". Na szczescie nie dogonily.

A swoja droga był to wspanialy pierwszy mój pobyt z Albertem i Kamilem w kraju Ameryki Południowej. Potem przyszly kolejne wyjazdy wzdłuż i wszerz tego kontynentu.

Zapraszam do Galerii.

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Pekin i budowle świata 6-maj-2004

Kliknij !Są podróżnicy, którzy stawiają sobie za cel, odwiedzić większość znanych miejsc na świecie.

Są tacy co gustują w uwiecznianiu niesamowitych budowli. Okazuje się, że można też w jednym miejscu zobaczyć sobowtóry znanych budowli świata. Takim miejscem jest park w Pekinie. Właśnie odnalazłem taśmę video z wizyty Kamila w tej galerii budowli "woskowych" z całego świata. Prawda jaki ten nasz podróżnik duży, a te obiekty małe? Proszę odwiedźcie dziś tę galerię razem z nami. Kliknij na zdjęcie!

W zanadrzu mamy zdjęcia z wizyty Kamila na murze chińskim.

Odpoczywając po świętach zajrzyjcie też na ciekawe strony o Pekinie:

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Warszawa już w UE 1-maj-2004

Kliknij !No i stało się. Możemy dziś przedstawić mam Warszawę w pierwszym dniu przynależności Polski do Unii Europejskiej. Aby mieć jak najszerszą perspektywę, wdrapaliśmy się na ostatnie piętro Pałacu Kultury i Nauki. Kiedyś mówiono, że jest stąd najładniejszy widok na Warszawę. Dlaczego? Bo nie widać Pałacu Kultury. Jak jest naprawdę oceńcie sami. A może przyślecie zdjęcia z Waszej europejskiej już miejscowości, które opublikujemy. Kliknij na zdjęcie!

Dziś dodatkowo polecamy ciekawe strony związane z Unia Europejską:

Z pozdrowieniami od Europejczyka,

--KrisS. (www.kamil.info)

SZCZYT W WARSZAWIE 28-kwiecień-2004

Jaś MelaDziś odwiedziliśmy Warszawę z powietrza i samochodem. Od jutra będzie odbywał się tu światowy szczyt gospodarczy. Szkoda, że symbolem takiego zjazdu, wielkich tego świata, są pozamykane sklepy i pozabijane deskami wystawy oraz ograniczenia w ruchu, nawet dla pieszych. Trudno mówić tu o możliwości zwiedzania miasta. Po prostu zamarło życie.
Dlaczego po takim czasie walki z terroryzmem i naprawianiu tego Świata trzeba się bać- jedni drugich? Czyżby następne szczyty miały się odbywać w wymarłych miastach, a może nawet w podziemnych centrach kongresowych. Coś jest nie tak, ale ktoś udaje się, że nic się nie dzieje. I jak tu być turystą w Europie bez granic.

Miejmy nadzieję, że możni tego świata wyciągną jakieś wnioski z miejsc ukrytych za kordonami policji i wojska. Zapraszam do Warszawy dostępnej dopiero 29 kwietnia 2004. A potem już do Unijnej Warszawy od 1 maja 2004. Kliknij na zdjęcie!

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Na Biegunie Pólnocnym 26-kwiecień-2004

Jaś MelaJaś Mela, 15-latek z Malborka, jest najmłodszym zdobywcą czubka Ziemi i pierwszym niepełnosprawnym człowiekiem, któremu to się udało.

Jaś poszedł na biegun z najsłynniejszym polskim polarnikiem Markiem Kamińskim oraz Wojciechem Ostrowskim i Wojciechem Moskalem. Wyprawa - zorganizowana przez Kamińskiego - nazwana została "Razem na biegun".

Jasiek Mela dwa lata temu został porażony prądem, stracił rękę i nogę. Chodzi dzięki protezie. Kilka miesięcy temu Jasia poznał Marek Kamiński. I wymyślił wspólną podróż na biegun. - Mogliśmy pojechać w góry, do Norwegii albo na Spitsbergen. Ale pomyślałem: a czemu nie biegun? - mówił w "Metrze" polarnik. - Chcę sprawić, żeby nie tylko Jaś uwierzył we własne możliwości, ale aby i inni zrozumieli, że osoba niepełnosprawna może zrealizować nawet najbardziej nieosiągalne marzenia - wyjaśniał" więcej znajdue się pod poniższym adresem:

Dostrzegając ogromna determinacje Jaska myślimy ze to nie koniec jego wypraw.
Materiały powtarzamy za www.metro.gazeta.pl

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Dookoła Świata 23-kwiecień-2004

Piotr i PawełNapisali do Nas z Malezji dwaj podróżnicy, Piotr i Paweł. Są aktualnie w podróży dookoła świata

"Wyruszyli 2 listopada 2003 z Poznania. Trasa ich wyprawy wiedzie przez Daleki Wschód, Ocean Spokojny, Amerykę Południową i Środkową. Podróż ma trwać niecały rok. Dzieląc się swoimi przeżyciami chcą zachęcić młodych ludzi do podejmowania wyzwań, szukania przygód i poszerzania horyzontów. Cena, jaka trzeba zapłacić za swoje marzenia, jest często niewiele większa niż zmęczenie, niewygoda i tęsknota za domem.

Piotr i Paweł poznali się na studiach i od tego czasu się przyjaźnią. Na pomysł objechania świata dookoła wpadli półtora roku temu. Odtąd skrupulatnie dążyli do jego realizacji. Chcą udowodnić, ze podróżowanie wcale nie musi być drogie. Na wyprawę zabierają niewiele pieniędzy, które przeznacza na transport, wyżywienie i noclegi. Wiele nocy spędzą tez w namiotach. Cześć funduszy zamierzają nawet przywieźć z powrotem"

To wspaniały przykład realizacji swoich marzeń. Liczymy na dalsze korespondencje od nich.

A teraz zapraszamy na ich stronę internetowa:

Zajrzyjcie też na inne strony around the world:

Życzę dużo szczęścia w dalszym podróżowaniu.

--KrisS. (www.kamil.info)

Powiew z Wyspy Wielkanocnej 10-kwiecień-2004

Kliknij !Nadszedł czas świąteczny. Myślę ze Patron naszej strony, Kamil "Snoopy" byłby zadowolony, że właśnie w tym okresie możemy zaprezentować zdjęcia z jego pobytu na Wyspie Wielkanocnej w roku 1995. Isla de Pascua, to w języku hiszpańskim - Wyspa Wielkanocna.

Ta znana na świecie wyspa. o której nakręcono film Rapa Nui, Leży samotnie na Pacyfiku, będąc jednocześnie terytorium Chile. Znana jest z niesamowitych posągów, które dumnie patrzą w niebo w oczekiwaniu na coś. Tu właśnie z Kamilem podziwiałem te posagi, a także mniej znane ogromne kratery, teraz napełnione wodą, oraz miejsca, gdzie mieszkali rdzenni mieszkańcy tej wyspy. Tu Kamil czynił pierwsze próby w surfingu i zawierał znajomości z lokalnymi mieszkańcami i zwierzętami.

Z ogromną radością zapraszam do naszej galerii zdjęć, a także polecam ciekawe strony o tej krainie. Kliknij na zdjęcie!

 

W imieniu redakcji życzymy, aby zbliżające się Święta Wielkanocne przyniosły odnowę, radość, uśmiech i wiele miłych chwil spędzonych wśród najbliższych oraz osób pogodnych i życzliwych.

--KrisS i Piotr. (www.kamil.info)

Deptak w Los Angeles 04-kwiecień-2004

Kliknij !We wrześniu ubiegłego roku przebywałem w Los Angeles, gdzie w rocznicę śmierci Kamila spotkałem się z przedstawicielami Związku Podhalan z Arizony. Po skromnej uroczystości odwiedziliśmy wieczorem deptak Los Angeles. Tu spotykają się turyści, aby po całodziennym pobycie na plażach, odwiedzić sklepy i restauracje. Dziś w galerii właśnie zdjęcia z tego deptaku i Przyjaciele z Phoenix w Arizonie. Kliknij na zdjęcie!

 

Polecamy też ciekawe strony o Los Angeles:

Pozdrawiam serdecznie

Kraina szachów perskich 28-marzec-2004

Kliknij !Napisała do nas Katarzyna Sitko udostępniając nam link do swojej strony o Iranie dawnej Persji. Skorzystaliśmy z tej strony, aby przedstawić fragment interesujących informacji tam zamieszczonych. Praktycznie dzięki tym informacjom można jutro bez przewodnika ruszyć do Iranu.

"Pismo klinowe, które służyło do zapisu języka staroperskiego zostało odczytane jako pierwsze tego rodzaju. Odczytanie ułatwił fakt, iż staroperski to język indoeuropejski. Wysunięto teorię, iż pismo to powstało w sposób sztuczny, wymyślone z rozkazu króla Dariusza Wielkiego na wzór nowobabilońskiego lub asyryjskiego. Miało to miejsce w VI w. p.n.e. Istnieje jednak kilka krótkich tekstów przypisywanych poprzednikowi Dariusza - Cyrusowi II Wielkiemu oraz sięgające VII lub nawet VIII w. p.n.e. złote tabliczki Ariaramnesa, brata Cyrusa. Jeśli byłyby oryginalne, powyższa teoria jest błędna, a pismo klinowe powstało na cztery pokolenia przed Dariuszem. Jest to jednak mało prawdopodobne, gdyż przypuszcza się, iż napisy Cyrusa z Pasargadów powstały za czasów Dariusza, a złote tabliczki są sfałszowane."

Zapraszamy więc na stronę Katarzyny:

Bezpośredni kontakt e mailowy z autorką - iran-krakow@o2.pl

Polecamy też informacje o Iranie znajdujące się na Dookoła Świata - Zobacz...

Jednoczesnie rekomendujemy kilka innych stron o tym kraju:

Dawna Wenecja Wschodu 26-marzec-2004

Kliknij !Napisał do Nas Jarosław Mauch, informując o swojej stronie internetowej.

Jeden z jego tekstów opisuje miasto Bliskiego Wschodu. Miasto to posiada bardzo zatłoczone ulice, jeżeli na drugim pasie ruchu jego ulicy robi sie za ciasno, kierowcy ułatwiają sobie podróż, wjeżdżając na sąsiedni pas. Poruszając się wynajętym samochodem, uważać należy na wszystko, ponieważ nie obowiązują tutaj żadne przepisy ruch drogowego. Częste trąbienie kierowców oznacza tutaj "uwaga jadę". Policjanci praktycznie nie pomagają w ruchu, a czasami wręcz przeszkadzają. Duża ilość pojazdów nie posiada żadnych świateł i kierunkowskazów. Tym miastem jest Bejrut, stolica Libanu.

Dziękujemy Jarkowi za udostępnienie Nam jego strony o Libanie. Sam pamiętam Bejrut z lat sześćdziesiątych, nazywany wtedy Wenecją Wschodu. Był okres rozkwitu tego miasta i okres bogactwa jego mieszkańców. To wszystko zrujnowała wojna. Czy kiedyś wróci do okresu swojej świetności. Dobrze żeby tak się stało.

Zapraszamy do obejrzenia strony Jarka:

Informacji o libanie zawartych na Dookoła Świata - Zobacz..

A także innych ciekawych stron o Libanie:

Sedna - kolejna planeta 23-marzec-2004

Kliknij !Pora zweryfikować naszą znajomość najbliższego otoczenia naszego Słońca.
Do tej pory dziewiąta planetą naszego układu słonecznego odkryta w 1930 roku był Pluton.
Wydawało się że to jest już pełna nasza wiedza. A tu nagle okazuje się że po orbicie wokół Słońca krąży również niewielka planeta Sedna. To planeta wielu kolejnych ciekawostek.
Średnia temperatura to około -200 stopni Celsjusza. Do tego ziemski rok to 10.5 tys. lat.Bo tyle trwa właśnie czas jej okrążenia Słońca.

Więcej ciekawostek dowiecie się z poniższych stron:

A w naszej galerii wybór zdjęć z naszego układu słonecznego. Na razie na dalsze odległości. Jest on penetrowany przez automatyczne sondy. Ale kiedyś i podróże na Ziemi zaczynały się na krótkich odległościach. Załączamy też historię mówiąca o tym, skąd wzięła się nazwa Sedna.

Zobacz...

Indie - magiczny subkontynent 21-marzec-2004

Kliknij !Jest nam ogromnie przyjemnie, że napisała do nas Dominika Grzegorzewska. Jest ona rozmiłowana w Indiach, a jest w czym.

Dominika napisała:
Największym magnesem przyciągającym nas do tego niezwykłego kraju są jego kontrasty. Indie są miejscem niezmiernie rozległym, a jednocześnie zatłoczonym do granic możliwości. Z jednej strony luksusowe, a z drugiej jakże nędzne i brudne...
Zachwycają i zadziwiają różnorodnością krajobrazu, od płaskich równinnych terenów po niebosiężne szczyty najwyższych gór świata. Kraj wielu ras, języków, obyczajów. Nazywany niejednokrotnie krajem wielu kolorów.

Więcej o Indiach, ich kulturze, zabytkach, życiu zwykłych ludzi znajdziesz na portalu INDIAN FRIENDS - czyli Indie w oczach cudzoziemców i Hindusów.

Serdeczności - Dominika Grzegorzewska: satya_ananda@wp.pl

Ponieważ strona Dominiki zawiera dużo zdjęć, dlatego pozwoliliśmy sobie powtórzyć kilka z nich w naszej galerii oraz przytoczyć interesujący tekst o małżeństwach w Indiach - Zobacz...

Będzie nam milo otrzymać kolejne Wasze korespondencje,

--KrisS. (www.kamil.info)

Polacy w Angoli 19-marzec-2004

Kliknij !Są kraje gdzie podróżnik może poruszać się z duszą na ramieniu.
Są w tych krajach ludzie którzy mogą pomóc takim odważnym.
A wiec teraz o dziwnym sposobie zwiedzania świata.

Otrzymaliśmy właśnie korespondencję od Pana Sławomira Jednoróga, którą poświęcił Ś.p. Pułkownikowi Ryszardowi Szewczykowi, polskiemu obserwatorowi w Jugosławii i Angoli, poległemu w Misji ONZ w Tadżykistanie.

Misja UNAVEM była dziwaczna i pokręcona. Czasami humorystyczna, zniekształcona jak twarz murzyńskiego kacyka odbita w krzywym zwierciadle, czasami tragiczna.
W misji prym wiedli murzyńscy oficerowie, od których roiła się kwatera główna. W części cywilnej pełno było ONZ-etowskich notabli, którzy zostali zesłani na tą twardą misje jak na banicje.

Konflikt w Angoli robił wrażenie żywcem zaczerpniętego z przygód Kubusia Puchatka:, "czym bardziej Kubuś zaglądał do dziury tym bardziej nie było tam Prosiaczka". Czym bardziej społeczność międzynarodowa, w tym ONZ, namawiała dr Santosa, przewodniczącego rządzącej MPLA (Marksistowski Front na Rzecz Wyzwolenia Angoli - partia polityczna) i premiera, i dr Savimbi, przewodniczącego opozycyjnej UNITA (Zjednoczenie Narodowe na Rzecz Oswobodzenia Angoli - partia polityczna), do pokojowej koegzystencji, tym bardziej skłaniali się oni do rozwiązań siłowych.

Dalej...

Zapraszamy na strony internetowe o Angoli:

Czekamy na kolejne materiały,

--KrisS. (www.kamil.info)

Historyczne Los Angeles 15-marzec-2004

Kliknij !Los Angeles kojarzy nam się z niebotycznymi budynkami w downtown i ogromnymi krzyżowaniami autostrad. Ale właśnie tu, w downtown napotykamy się na najstarszą ulicę miasta, Olvera Street. To tu w roku 1781 zostało założone przez grupę Meksykanów El Pueblo de Los Angeles. Dzisiaj to historyczny park gdzie można znaleźć ślady historii i poczuć się jak w Meksyku. Dlatego zapraszamy do naszej galerii zdjęć, gdzie nowoczesność przeplata się z historią. Polecamy też ciekawe strony o Olvera Street.


Zapraszamy do obejrzenia ciekawych stron:

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Lot do Nowego Jorku 12-marzec-2004

Kliknij !Dalsza wyprawa, zawsze prawie związana jest z podróżą samolotem. Niestety teraz tak zaostrzono warunki bezpieczeństwa, że praktycznie
niemożliwa jest wizyta w kabinie pilotów. Jednak pozyskalismy zdjęcia z lotu do Nowego Jorku i dlatego myślimy, że będą one interesujace do obejrzenia w naszej galerii - Zobacz..
Jeżeli ktoś z Was posiada zdjęcia z podróży w kokpicie, chetnie je opublikujemy.


Zapraszamy do obejrzenia ciekawych stron o Nowym Jorku:

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Pigmeje - tajemnicze karły 8-marzec-2004

Kliknij !Otrzymałem książkę od Pana Wiesława Mrówczyńskiego z osobista dedykacją. "Panu Krzysztofowi o jeszcze mało znanym zakątku świata".Autor opisal w niej Republike Srodkowo Afrykanska i Pigmejow.

"Widziałem wprawdzie już wcześniej kilku przedstawicieli tego plemienia, mogłem ich nawet dokładnie obejrzeć, ale to było zupełnie co innego. Pierwsze wrażenie wręcz niesamowite. Przestałem się dziwić tym eksploratorom Afryki, którzy nie chcieli uwierzyć, że to gatunek ludzki. W gromadzie ludzie lasu sprawiali wrażenie istot z innego świata. Najwyżsi ledwo wystawali ponad nasze łokcie".
To fragment książki Pana Wiesława "Diabeł, Judym i Pigmeje". Fascynująca książka i jej autor są gośćmi naszej dzisiejszej galerii zdjęć.

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Gwadelupa 5-marzec-2004

Kliknij !Napisała do mnie Teresa Szybińska, przesyłając
z Gwadelupy pakiet zdjęć. Czyżby podróżowanie było specjalnością rodziną?
Gwadelupa to zespół ciekawych wysp na morzu karaibskim. Posiadłość francuska będąca aktualnie rajem dla turystów, jest kolejnym "rajem na ziemi". Część jednej z wysp należy do Antyli Holenderskich.

Zapraszam do galerii jeszcze "ciepłych" zdjęć Teresy.
Proponujemy zapoznać sie też z ciekawymi stronami WWW tego regionu:

Pozdrawiam serdecznie,

--KrisS. (www.kamil.info)

Jędrek w Wesolej 3-marzec-2004

Kliknij !Miałem przyjemność gościć u siebie w domu Andrzeja Sochackiego - "Jędrka".
Bodąc przejazdem w Warszawie dał się namówić na krótkie spotkanie w domu rodzinnym Kamila "SNOOPY". Szkoda że się nigdy nie spotkali. Sylwetki obu podróżników Kamila "Snoopy" i Andrzeja " Jędrka" są w Galerii Podróżników Polskich - zobacz.
A w galerii "foto", kilka zdjęć z tego spotkania - zobacz oraz kilka zdjęć z sześciu podróży "Jędrka" dookoła świata różnymi środkami transportu - zobacz.
Odwiedźcie też jego Centrum Wagabundy - zobacz. Ponieważ Jędrek mieszka w Arizonie zapraszamy na ciekawe strony o tym stanie USA.

Ciekawe strony o Arizonie:

Miłego oglądania. My czekamy na Wasze materiały.

--KrisS. (www.kamil.info)

Migawki z Los Angeles 25-luty-2004

Kliknij !Jakoś dawno w naszym news nie gościło Los Angeles. Dlatego dziś nadrabiamy zaległości i prezentujemy nasze spojrzenie na ulice tego miasta z roku 2003.Jest w tych zdjęciach cos przyciągającego, a jednocześnie dziwnego. Wierzcie mi to miasto jest i piękne i groźne. Coś jak czarna pantera. Warto tu być przejazdem, ale na pewno nie warto mieszkać

W tej aglomeracji żyje około 28 mln. ludzi..

Może wśród naszych internatów znajdziemy kogoś z mieszkających tam, aby może zaprotestował. Niezależnie od tego oczekujemy na Wasze korespondencje.

Jak to zrobić. To proste. Zajrzyjcie do działu O NAS. Zapraszam do galerii zdjęć mojego autorstwa - Zobacz..

A ponadto polecamy ciekawe strony o tym mieście:

--KrisS. (www.kamil.info)

Kosmos 18-luty-2004

Kliknij !Jak pewnie zauważyliście wprowadziliśmy do naszej strony, kolejny obszar 7b, czyli kosmos.

Będziemy starać się zamieszczać zdjęcia z kolejnych wypraw ludzi w kosmos. Są oni protoplastami podróżników. Ale przypomnę, że na orbicie okołoziemskiej, a to też już Kosmos przebywali " turyści" jeden z RPA a drugi z USA.. Newsy o tych wyprawach są w naszym archiwum. Czekamy na Wasze propozycje, a może także korespondencje.

A dziś w galerii zdjęcia z orbity okołoziemskiej i międzynarodowej stacji kosmicznej.

Polecamy też ciekawe strony o Kosmosie:

--KrisS. (www.kamil.info)

Malezja 10-luty-2004

Kliknij !Dzisiejszy news chciałbym zacząć nietypowo. Zastawiałem się, co może być bardzo ważne dla odwiedzających ten kraj. I dlatego pozwolę sobie powtórzyć za Magdą Biskup.

Za posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków grozi w Malezji kara śmierci! Amatorzy tego typu używek powinni na czas pobytu w Malezji zrezygnować z ich przyjmowania. Naprawdę nie warto. Proszę zastanówcie się nad tym głęboko.

A dziś w galerii zdjęcia z Malezji autorstwa Magdaleny Biskup. Zapraszam do naszego działu Podróżnicy, gdzie dowiecie się więcej o Magdzie.

Polecam strony o Malezji:

Czekamy na Wasze materiały - Więcej..

--KrisS. (www.kamil.info)

Most na rzece Kwai 7-luty-2004

Kliknij !To już drugi nasz news po długiej przerwie. Jest nam przyjemnie, że możemy przedstawić materiał nadesłany przez Magdalenę Biskup. A dotyczy ona Tajlandii w tym jednego z najbardziej znanych na świecie mostów, rozpropagowanego przez film.

 

 

A więc Magda napisała:

Most na rzece Kwai okazuje się być bardzo zwyczajnym. Jego historia jest jednak bardzo interesująca. Pierwsza wersja mostu była drewniana, a jego budowę ukończono w 1843 roku. Most został zbombardowany, i zaraz potem rozpoczęto tworzenie stalowej konstrukcji, która stoi do dziś. Było on fragmentem trasy kolejowej prowadzącej aż do Birmy, która miała być narzędziem Japończyków w podboju Birmy i innych azjatyckich państw. Trasa kolejowa budowana była przez jeńców wojennych, głownie żołnierzy australijskich i brytyjskich. Podczas trwania prac życie straciło około 16000 osób. Wspaniałym hołdem na ich cześć jest muzeum Hellfire Pass Memorial , zbudowane niedaleko Kanchanaburi. 

Zapraszamy do:

Warto też zobaczyć inne strony o Tajlandii:

A sylwetkę Magdy prezentujemy w Galerii Podróżników Polskich - Zobacz..

Czekamy na kolejne Wasze materiały.

--KrisS. (www.kamil.info)

Damian w Grecji 3-luty-2004

Kliknij !Drodzy Przyjaciele!

Po dłuższej przerwie wznawiamy zamieszczanie "news" z całego świata. Chciałem przypomnieć, że autorem może być każdy, kto nadeśle do nas 20-30 swoich zdjęć wraz z krótkim opisem. W zamian proponujemy przedstawienie Waszej sylwetki w galerii podróżników polskich im Kamila Snoopy Szybińskiego. Szczegóły w dziale - O Nas.

Napisał do nas Damian Radomski. Dziękujemy za jego korespondencję.

Grecja stała się w tym roku celem mojego urlopowego wypoczynku. Brak samochodu spowodował, że zdecydowałem się na wycieczkę autokarową z pobytem na Riwierze Olimpijskiej w małej, położonej u stóp Olimpu, miejscowości Leptokaria. Do Grecji jadą przede wszystkim Ci, którzy pragną odpocząć nad wspaniałym, ciepłym morzem przy upalnie świecącym słońcu, a przy okazji zwiedzić starożytne miejsca kultu greckiego, których jest tu naprawdę bardzo dużo.

Więcej..

Ponadto:

Proponujemy też obejrzenie ciekawych stron na temat Grecji:

--KrisS. (www.kamil.info)